pužni točak
  • Dom
  • Proizvod
    • Setovi puža i kotača
    • Plastični pužni zupčanici za mikro pogone
    • Prilagođeni setovi pužnih zupčanika
    • Puž i pužni zupčanici od legiranog čelika za autodijelove
    • Pužni zupčanik od nehrđajućeg čelika za CNC mašine
    • Prikaži više
  • Blog
    • Šta je pužni zupčanik? Vodič za inženjere
    • Kako rade pužni zupčanici — Mehanika u 5 koraka
    • Tri vrste pužnih zupčanika - bez grla, jednostruki, dvostruki
    • Materijali pužnih zupčanika - poređenje bronze, čelika, nehrđajućeg čelika i plastike
    • Prijenosni omjer pužnog prijenosa i izračun — Formule, primjeri, stvarni slučajevi
    • Prikaži više
  • Kontakt
Odaberite stranicu

Usklađivanje para puža i pužnih kotača — Zašto miješanje i usklađivanje ne uspijeva

od epizoda | 28. april 2026. | Puž i pužni točak

Usklađivanje para puža i pužnog kotača — Zašto kombiniranje i usklađivanje ne uspijeva Puž i pužni kotač se prodaju kao par s razlogom. Kupovina puža od jednog dobavljača, a kotača od drugog, ne štedi ništa — kontaktni uzorak se smanjuje na 25 posto i uređaj se pokvari nakon 4 mjeseca....

Proračun čvrstoće pužnog prijenosnika — DIN 3996, ISO 14521, AGMA 6034

od epizoda | 28. april 2026. | Puž i pužni točak

Proračun čvrstoće pužnog zupčanika — DIN 3996, ISO 14521, AGMA 6034 Od momenta primjene do vijeka trajanja zupčanog para — tri standarda, pet načina kvara, jedan broj koji odlučuje hoće li pužni zupčanik raditi 5 ili 25 godina. Poznavanje koji se standard primjenjuje i zašto je...

Završna obrada površine pužnog zupčanika — Zašto glatkoća određuje vijek trajanja

od epizoda | 28. april 2026. | Puž i pužni točak

Završna obrada površine pužnog zupčanika — Zašto glatkoća određuje vijek trajanja Pređite noktom preko navoja pužnog zupčanika — možete osjetiti razliku između Ra 1.6 obrađenog i Ra 0.4 brušenog. Završna obrada površine je jezik trenja svakog para pužnih zupčanika, a jedan korak u procesu može...

Kontaktni uzorak pužnog zupčanika — Kako testovi plavljenja otkrivaju kvalitet

od epizoda | 28. april 2026. | Puž i pužni točak

Kontaktni uzorak pužnog zupčanika — Kako testovi plavljenja otkrivaju kvalitet Kontaktna traka od 60 do 80 posto centrirana na bočnoj strani zuba kotača — očitajte test plavljenja kao rendgenski snimak kvalitete para. Pet minuta paste za označavanje i okret puža govori vam sve o...

Pužni zupčanik - Odabir prave veličine zuba za obrtni moment

od epizoda | 28. april 2026. | Puž i pužni točak

Modul pužnog zupčanika — Odabir prave veličine zuba za obrtni moment Koji mi je modul potreban za izlaz od 500 N·m? Modul je DNK dimenzioniranja svakog para pužnih zupčanika — a odgovor slijedi rigorozan obrnuti proračun koji traje oko 10 minuta kada se pravilno izvede....
« Stariji unosi

Nedavne objave

  • Puž i pužni točak za scenske mašine i sisteme pozorišnih letvica
  • Puž i pužni točak za pogone posmaka glodalica i tokarilica
  • Puž i pužni točak za pogone mašina za brušenje i poliranje
  • Puž i pužni točak za pogone cementnih peći i kugličnih mlinova
  • Puž i pužni točak za opremu za drobljenje i prosijavanje u rudarstvu
  • Puž i pužni točak za valjanje i obradu čelika
  • Puž i pužni kotač za pogone zakretanja solarnog trackera
  • Puž i pužni kotač za brodsko vitlo i opremu za privezivanje
  • Puž i pužni kotač za automobilski upravljač i regulator prozora
  • Puž i pužni točak za tekstilni razboj i mašine za namotavanje pređe
  • Pužni puž i pužni kotač za pozicionere antene i pogone satelitske antene
  • Puž i pužni kotač za automatske pogone kapija — Vodič za vanjsku upotrebu
  • Pužni mehanizam i pužni kotač za parkirne barijere, stupiće i okretne rampe
  • Puž i pužni točak za bolničke krevete i medicinsko pozicioniranje
  • Puž i pužni točak za pogone miksera za hranu i mješalica za tijesto
  • Puž i pužni točak za pogone linija za punjenje i flaširanje
  • Puž i pužni točak za transportere pekarskih peći i rukovanje tijestom
  • Puž i pužni točak za farmaceutsku presu za tablete i liniju za blistere
  • Puž i pužni točak za indeksne pogone mašina za pakovanje
  • Puž i pužni točak za mašine za etiketiranje i umotavanje folijom
  • Puž i pužni točak za štamparske mašine i pogone za dovod papira
  • Puž i pužni kotač za aktuatore zapornih vrata i ventila brane
  • Puž i pužni točak za miješalice i strugače za prečišćavanje otpadnih voda
  • Pužni puž i pužni točak za pogone HVAC zaklopki i rashladnih tornjeva
  • Puž i pužni točak za indeksiranje CNC rotirajućeg stola
  • Puž i pužni kotač za pogone trakastih transportera
  • Puž i pužni točak za pogone elevatora s koficama — Vodič za vertikalno dizanje
  • Puž i pužni kotač za pogone mostnih dizalica i dizalica

kineski mjenjač kineski motor oprema mjenjač mjenjač Kina mjenjač sa motor s reduktorom puž za zupčanike motor motor motor motorni crv reduktor osovina pužni zupčanik pužni mjenjač pužni zupčanik puž pužni motor pužni reduktor pužni pužni zupčanik

Kontakt

Tražite brza rješenja za vašu mehaničku opremu? Popunite obrazac da biste dobili stručni savjet i podršku!

obrazac za ponudu

Pošta

[email protected]

Adresa

Sandan-ro | Danwon-gu | Ansan-si | Gyeonggi-do | Korea

Autorska prava © 2026 Korea Ever-power Worm And Wheel Co., Ltd

Urednik: Cxm

BosnianBosnian
EnglishEnglish KoreanKorean ChineseChinese ArabicArabic JapaneseJapanese BulgarianBulgarian DanishDanish DutchDutch EstonianEstonian FinnishFinnish FrenchFrench SpanishSpanish GermanGerman GreekGreek HindiHindi IndonesianIndonesian ItalianItalian RussianRussian ThaiThai TurkishTurkish PortuguesePortuguese SwedishSwedish CzechCzech CebuanoCebuano SerbianSerbian SlovakSlovak